świerk serbski

Świerk srebrny to smukła choinka o różnych odcieniach koloru zielonego i niebieskiego. Sprawdza się jako świąteczna dekoracja w domu z uwagi na swój intensywny zapach.

swierk serbski donica
Świerk w donicy
Jakość Wysokość Ilość na palecie
Premium 60-80cm 140
Premium 80-100cm 120
Premium 100-120cm 100
Świerk cięty
Jakość Wysokość Ilość na palecie
Premium 150-175cm 120
Premium 175-200cm 110
Premium 200-225cm 90
Premium 225-250cm 80

Oryginalnie Omorika pochodzi z Gór Tara na pograniczu Serbii i Bośni, skąd pochodzi jego nazwa. Naturalnie występuje tylko w tamtych rejonach.

Zgrabna w dobrych proporcjach Choinka

Charakterystyczny odcień tych drzew powoduje warstwa wosku z tyłu ich igieł. Świerk serbski dorasta do 25 metrów, tworząc wąską i strzelistą koronę, której nie da się pomylić z żadnym innym gatunkiem. Jest najszybciej rosnącym gatunkiem świerka. Toleruje różne warunki i ma dużą odporność na choroby, co sprawia, że zyskuje coraz większą popularność. Stało się to w bardzo krótkim czasie i z niezbyt znanego drzewa, przemienił się w jeden z bardziej rozpoznawalnych iglaków. Najkorzystniejszym sposobem sadzenia dla świerka serbskiego jest umiejscowienie drzewek w luźnych, niewielkich grupach, co uchroni je przed silnymi wiatrami. Ponadto, będzie to po prostu dobrze wyglądać.

Omorika jako choinki

Znajduje różnorodne zastosowanie. Świerk serbski sadzony jest w parkach i ogrodach, a także jako żywopłot lub szpaler. Coraz częściej używa się go jako świątecznej choinki. Cechuje się intensywnym, przyjemnym zapachem. Dodatkowym atutem takiego bożonarodzeniowego drzewka może być to, że będzie się wyjątkowo prezentować także po zdjęciu świątecznych ozdób. Zostanie więc z Państwem na dużo dłużej niż tylko kilka, kończących rok dni.

W ofercie posiadamy różne wysokości świerka serbskiego. Nasza fachowa obsługa z chęcią zajmie się Państwa zamówieniem. Zapraszamy więc do kontaktu i zakupu świerka serbskiego z ichoinki.pl.

świerk serbski