jodła kaukaska

Jodła kaukaska dostępna jest w naszej ofercie zarówno w donicy, jak i w wersji ciętej. Oferujemy Państwu szeroki wybór wysokościowy drzewek. Dobrej jakości jodły kaukaskie w atrakcyjnych cenach tylko od naszej firmy.

jodła kaukaska w donicy
Jodła w donicy
Jakość Wysokość Ilość na palecie
Premium 60-80cm 140
Premium 80-100cm 90
Premium 100-120cm 80
Premium 120-150cm 65
Jodła cięta
Jakość Wysokość Ilość na palecie
Premium 100-150cm 150
Premium 150-175cm 120
Premium 175-200cm 90
Premium 200-250cm 65
Premium 250-300cm 50

Jodła kaukaska w donicy to bardzo popularna choinka na Boże Narodzenie. Zwana również jodłą Nordmanna (Abies nordmanniana) coraz częściej jest sadzona w parkach i przydomowych ogrodach w eksponowanych miejscach ze względu na jej malowniczy, majestatyczny wygląd. W takich warunkach te żywe choinki osiągają zwykle od 5 do 10 metrów wysokości, a wysokość największych okazów sięga 30 metrów.

Najlepszy gatunek żywej choinki

Jodła kaukaska kwitnie od kwietnia do połowy czerwca. Kształt drzewa jest niezwykle foremny – we wczesnym stadium przyjmuje postać stożka z wąską koroną. Choinka wypuszcza gęste, sztywne gałęzie – pierwotnie skierowane ku górze, gdy znajdują się w koronie, z czasem przyjmują orientację prostopadłą do pnia – pokryte dwurzędowo szpilkami. Jej igły nie są kłujące oraz nie opadają – po wysuszeniu zostają na swoich miejscach przez dłuższy czas, sprawują się więc świetnie w roli domowej choinki. Igły osiągają długość kilku centymetrów. Posiadają dostojny, ciemnozielony kolor. Pomimo tego, że są odporne na niskie temperatury, źle znoszą radykalne zmiany warunków. Jodła kaukaska najlepiej rozwija się w środowisku o znacznej wilgotności powietrza, dlatego dobrze jest lokować je w pobliżu zbiorników wodnych (oczek, stawów). Jednak nawet, jeśli nie jest to możliwe można zadbać o te żywe choinki spryskując je wodą.

Jodła kaukaska w naszej ofercie

W naszej ofercie dostępna jest cięta jodła kaukaska. Polecamy także jodły kaukaskie w donicy. Ichoinki.pl to bogata oferta w atrakcyjnych cenach. Warto zdecydować się właśnie na nasze drzewka, gdyż dokładamy najwyższych starań, by klienci byli z nich zadowoleni. Donica jodły kaukaskiej lub jej cięta forma to doskonała choinka na Boże Narodzenie do każdego domu.

jodła kaukaska cena